Penzión - Reštaurácia Koliba Likava

SlovenskyEnglishPolski

Likavka a okolie

Koliba Likava sa nachádza v obci Likavka pri Ružomberku. Mesto Ružomberok je centrom dolného Liptova. Leží na križovatke významných ciest na severnom Slovensku. Dolný Liptov je obkolesený vrchmi Veľkej Fatry, Chočských vrchov a Nízkych Tatier. Poloha mesta ponúka bohaté možnosti pre príjemné strávenie voľných chvíľ nielen v letnej, aj v zimnej turistickej sezóne, ale počas celého roka.

Celoročné možnosti: Priamo v meste Ružomberok je možnosť návštevy historickej časti mesta, nachádza sa tu Liptovské múzeum, galéria Ľudovíta Fullu. Skanzen ľudovej architektúry Vlkolínec (6 km) zapísaný v zozname UNESCO je otvorený za každého počasia. Hrad Likava (1 km) stráži priľahlú križovatku obchodných ciest už po stáročia. Priamo pod ním v prírodnom amfiteátri sa každoročne koná detský folklórny festival. Raritou Liptova je možnosť návštevy celoročne otvoreného termálneho kúpaliska Gino Paradise v obci Bešeňová (9 km) a taktiež Aquaparku TATRALANDIA v Liptovskom Mikuláši. (25 km).

Zima:

V tesnej blízkosti mesta sa nachádza lyžiarske stredisko Skipark Ružomberok – Malinô Brdo (5 km). Výborné možnosti pre zjazdové lyžovanie ponúkajú taktiež blízke strediská Donovaly (30 km), Jasná Nízke Tatry (35 km), Kubínska Hoľa (25 km). V poslednej dobe stúpa na popularite bežecké lyžovanie. Pre náročných sú k dispozícii výborné terény pre skialpinizmus. Na korčuľovanie slúži zimný štadión v meste Ružomberok.

Leto:

V letnej sezóne sa teší veľkej návštevnosti priehrada Liptovská Mara (13 km). Samozrejme kúpaliská Gino Paradise Bešeňová a Aquapark TATRALANDIA v Liptovskom Mikuláši. Za krásami prírody sa môžu návštevníci vybrať pešo alebo s využitím značených cykloturistických trás na výlety do blízkeho ale i vzdialenejšieho okolia.

Z ďalších aktivít možno spomenúť vyhliadkové lety lietadlom z blízkeho športového letiska Lisková, splavovanie riek, jazda na koňoch, výlety terénnymi vozidlami. V prípade iných záujmov sme schopní Vám poradiť, resp. zabezpečiť služby inštruktorov alebo sprievodcov.